Chopard Mille Miglia - keď si moderná elegancia oblečie historický šat

Chopard Mille Miglia - keď si moderná elegancia oblečie historický šat

Spoločnosť Chopard je hlavným partnerom a časomeračom motoristických pretekov, ktoré bývajú označované za jedny z najkrajších na svete. Mille Miglia, doslovne Tisíc míľ, križujú krásnu zvlnenú scenériu stredného a severného Talianska a majú jedno sympatické špecifikum - jazdia na nich iba veterány, vyrobené pred rokom 1957. 

Toto partnerstvo je nielen najstarším medzi výrobcom luxusných hodiniek a motoristickým podujatím (v 2023-om odbilo 36 rokov spolupráce), ale umožnilo tiež zrod unikátnej kolekcie Chopard Mille Miglia.

Nová trasa, nové prírastky do kolekcie

Ročník 2023 bol výnimočný hneď z viacerých hľadísk.


Preteky prvýkrát navštívili Miláno, odkiaľ jazdci odštartovali posledný súťažný deň na ceste do cieľovej roviny v Brescii. Svoj úsek za volantom absolvoval aj
spolumajiteľ Chopardu, Karl-Friedrich Scheufele. Spoločnosť v legendárnom Mercedes-Benz 300SL mu robil Jacky Ickx, šesťnásobný víťaz pretekov Le Mans. 

Okrem toho sa zúčastnili aj ambasádori Chopardu, menovite jeden z najžiadanejších čínskych hercov súčasnosti Zhu Yilong, ale napríklad aj ďalší pretekár Romain Dumas, ktorý je, mimochodom, dvorným jazdcom stajne Porsche,

 

 

Vedeli ste, že: v našej ponuke nájdete luxusné hodinky Chopard Mille Miglia Xl Race Edition, vyrobené v limitovanej edícii 1.000 kusov? Krásne, robustné, dokonale elegantné. Dizajn týchto hodiniek je inšpirovaný krivkami vozidiel, ktoré na Mille Miglia pretekali medzi rokmi 1927 až 1940. 

Zgustli si však nielen oči nadšencov štvorkolesových veteránov. Na svoje si prišli, samozrejme, aj milovníci luxusných hodiniek. 

Karl-Friedrich Scheufele totiž predstavil novú edíciu vlajkovej lode - Mille Miglia Classic Chronograph

Áno, nájdete ju aj v našej ponuke.

 

Dokonalosť, ktorá dýcha históriou

 Už prvý pohľad na tieto luxusné hodinky napovie, že sme svedkami výnimočnosti.

Sú vyrobené zo špeciálnej patentovanej oceľovej zliatiny (Chopard je držiteľom ochrannej značky Lucent Steel™), ktorá je o 50 % odolnejšia než štandardná ušľachtilá oceľ. Dokonca zahŕňa recyklované materiály z medicínskeho, vesmírneho či automobilového priemyslu.

Krásny je tiež náramok, vyrábaný v dvoch variantoch, pričom oba sú inšpirované relikviami z automobilovej histórie. Prvý, kaučukový, imituje vzor na pretekárskych pneumatikách Dunlop zo 60. rokov minulého storočia, druhý, z teľacej kože, odkazuje na tradičné šoférske rukavice. 

Zaostrite však pozornosť na ciferník. Prichádza v štyroch farbách: sivomodrej (Grigio-Blu), svetlozelenej (Verde Chiaro), višňovočervenej (Rosso Amarena) a pretekárskej čiernej (Nero Corsa). Prvé dve menované môžu čoskoro zdobiť aj vašu ruku - nájdete ich v našej ponuke

Tieto odtiene sú inšpirované vonkajšími a interiérovými farbami áut, ktoré sa zúčastňovali tradičných pretekov pred rokom 1957. Kúpou týchto luxusných hodiniek teda získavate aj kus histórie. 

Nenechajte si ujsť: čo sa vám vybaví, keď povieme rýchlosť, dynamika a vzrušenie? Nám jednoznačne hodinky Chopard Mille Miglia Race Edition z našej ponuky, ktoré majú práve spomínaný „pretekársky” kaučukový remienok. Môžu byť vaše. 

Čerešničkou na torte je ultra-limitovaná edícia Mille Miglia GTS Chrono Limited Edition Italy. Ako už názov napovedá, je zasvätená nielen pretekom, ale aj ich domovskej krajine.

Svedčí o tom aj farebné vyhotovenie, vkusne kombinujúce zelenú a červenú z talianskej vlajky. Na ciferníku sa vynímajú tri tachometre, určené na výpočet rýchlosti a vzdialenosti. 

Tematická kolekcia Mille Miglia je dôkazom toho, že švajčiarski majstri v Choparde dokážu perfektne reflektovať ako modernu, tak históriu. Precíznosť v každom detaile a hmatateľný dotyk luxusu na vlastnej koži vás o tom presvedčia rýchlejšie, než sekundová ručička opíše plný kruh.  

Či už patríte k priaznivcom luxusných hodiniek, historických áut, alebo oboch súčasne, Chopard Mille Miglia sa stane stelesnením vašej vášne pre krásne veci. Ukážte svoju jedinečnosť ešte dnes.

Zpět na blog